Earl grey

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

20. nov 2007 20:21

Živ, zelo zanimivo je tole branje o čajih. Jaz popijem vsak dan približno dva litra čaja - sevda različnih vrst. Pijem mate, ki se mi zdi izjemno blag (??), veverica piše, da ji je premočan. Tudi sicer nimam nobenih težav z nespečnostjo, kot jo omenjate nekateri. Pa pijem china gunpowder, pa golden nepal, earl grey, roiboos, yasmin.... Več ali manj so mi zeleni čaji in roiboos za žejo, črni pa malo za užitek po kosilu. Kave ne pijem. LP, Pija. Pingvin

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. feb 2008 9:13

Pingvin je napisal/a:
Pijem mate, ki se mi zdi izjemno blag (??), veverica piše, da ji je premočan. Pingvin
Očitno se nisem prav izrazila. Za moj okus ni DOBER... Asociira me na Ursi čaj (tisti, ki ste ga kdaj pili po 20 minutnem "namakanju", me boste morda razumeli ). veverica

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

26. feb 2008 22:36

Da obstaja čaj z okusom nutelle?!? Do sedaj sem pila več ali manj zelene čajčke, sam tale informacija bi me pa znala premamit, haha mala zelena

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

26. feb 2008 22:55

Globoka venska tromboza in čaj - hm, kolikor vem je čaj koristen za ožilje...

Morda je pa šlo za problem samo takrat, kadar se jemlje Marivarin. Marivarin podaljšuje strjevanje krvi tako, da blokira učinek vitamina K (ne kalija). Če s prehrano in pijačo zaužijemo večje količine vit. K, se učinek Marivarina izniči. Zeleni čaj lahko vsebuje veliko vit.K, enako kot vsa zelena listnata zelenjava. S črnim čajem menda ni hujšega problema.

Pa še tako je važno le, da se ob Marivarinu uživa konstantna količina vit. K (= zelenjave ali čaja ali drobovine itd.), pa se odmerek Marivarina temu prilagodi. Če piješ zeleni čaj redno, vsakodnevno, torej po mojem ni problem. Če ga pa iz čistega mira spiješ en liter, pa že.

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti